Poczta internetowa

Prawie każdy przedsiębiorca posiadający własną witrynę internetową ma stworzony dedykowany mail pod nią np. biuro@google.pl, przy czym google.pl to nazwa domeny. Jeżeli nie posiadasz jeszcze poczty internetowej to pomogę ci ją założyć i skonfigurować na komputerze w kwocie 50 zł netto od skrzynki pocztowej.

Co będziemy potrzebować aby utworzyć pocztę?

Napewno potrzebny będzie dostęp do serwera(hostingu) gdzie znajduje się strona internetowa. Taki serwer może znajdować się np. na linuxpl.com, nazwa.pl, home.pl, ovh.pl itd. Po utworzeniu poczty będziemy potrzebować dostęp do komputera, gdzie ma być zainstalowana ta poczta (oferujemy pełną kompleksowość usług). Aby połączyć się z takim komputerem zazwyczaj używam popularnego narzędzia Team Viewer. Dzieki funkcjonalności jaką oferuje ten program możemy się połączyć z komputerem nawet po drugiej stronie świata.

Zakładanie poczty internetowej
Poczta internetowa dla firm

Przeniesienie poczty z serwera na serwer

To jest troszkę bardziej skomplikowana sytuacja. Aby przenieść pocztę z serwera na serwer będziemy potrzebować dostęp do obydwu serwerów. Przepięcie poczty na inny serwer jest możliwa tylko w momencie kiedy domena też zostaje przeniesiona. Koszt takiej usługi jest zależny od wielkości przenoszonej poczty, jeżeli poczta posiada o 0 do 500 Mb to koszt takiej migracji wynosi: 100 zł netto od pojedynczej poczty, jeżeli poczta posiada od 500 do x Mb wtedy musimy wycenić proces przenoszenia indywidualnie po zapoznaniu się z ilością kont oraz średnią powierzchnią jaką one zajmują.

Czas jaki potrzebujemy do zapoznania się ze zleceniem oraz jego problematyka to około 2 dni roboczych od przysłania wytycznych.