Pozycjonowanie
stron Gdańsk

Powierz pozycjonownie strony doświadczonym specjalistom

strzalka

Pozycjonowanie stron Gdańsk – Zwiększ widoczność swojej strony i internecie


Podczas biznesowej podróży, każdy przedsiębiorca musi podjąć decyzję, jaką formą marketingową zamierza pozyskiwać klientów. Wiele branż nadal korzysta z tradycyjnej formy reklamy np. banerów, flag reklamowych czy ulotek, jednak w dzisiejszych czasach istnieje znacznie lepsze medium a jest nim internet. Posiadając stronę internetową i decydując się na pozycjonowanie, jesteś w stanie dotrzeć do dużego grona odbiorców – co ważne, zawsze wyszukujących daną usługę – w przypadku reklam telewizyjnych czy radiowych, trafiamy do wszystkich jednak nie zawsze szukających usług/produktów w tym czasie.

Na czym polega pozycjonowanie w Gdańsku?


Najprościej określając, pozycjonowanie to szereg działań mających na celu zwiększyć widoczność serwisu internetowego w wyszukiwarce, a co za tym idzie sprowadzić wartościowy ruch na stronę. Osobą odpowiedzialną za cały proces jest „pozycjoner” - jest to specjalista zajmujący się poprawą widoczności serwisu, poprzez analizy, odpowiednie zmiany w obrębie serwisu i obserwację zachowania algorytmu wyszukiwarki.

W jaki sposób wyszukiwarka nadaje pozycje stronie? Otóż posiada specjalne mechanizmy zwane robotami, które analizują stronę pod wieloma aspektami – kilka z nich to: jakość i tematyczność treści, szybkość strony, ilość linków prowadzących do serwisu, zachowania behawioralne użytkowników.

Cały proces polega na dostosowaniu strony pod wymogi wyszukiwarki, co wbrew pozorom nie jest identyczne w każdej branży – działania są zbliżone jednak kluczowe jest natężenie (istota) poszczególnych elementów. Skąd pozycjoner wie jakie to elementy? Otóż, wszystkie informację uzyskiwane są na podstawie dokładnych badań konkurencji – sprawdzenie ich mocnych i słabych stron. Po dokładnej analizie następuje przygotowanie strategii, która będzie praktykowana przez najbliższe kilka miesięcy.

Pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk
Widoczność strony, SEO Gdańsk

Czy pozycjonowanie się opłaca?


Porównując pozycjonowanie z najpopularniejszymi formami reklamy:telewizja/radio, banery - to możemy uzyskać jednakowe wnioski, że w przypadku reklamy internetowej nie musimy inwestować setek tysięcy na transmisje reklamy a zdecydowanie mniej (koszt zależne od branży ale w przedziale 500 – 2000 zł, wszystko zależne od możliwości budżetowych) a trafiamy do dużego grona potencjalnych klientów i również rozpowszechniamy swoją markę. Jest to ważny element, ponieważ pozycjonowanie jest odpowiednie zarówno dla małych jak i dużych firm.

W przypadku mniejszych budżetów istnieje, także możliwość pozycjonowania lokalnego na mniejsze miejscowości. Skupiając się na takich lokalizacjach, jesteśmy w stanie znacznie szybciej osiągnąć wysokie wyniki na wartościowe słowa kluczowe. A co za tym idzie zwiększyć ruch na stronie a wraz z nim ilość zapytań.

Jakie są zalety pozycjonowania w Gdańsku?


Pozycjonowanie w Gdańsku niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak:

1. Zwiększenie ruchu na stronie – jest to najistotniejszy czynnik, ponieważ dzięki niemu rośnie ilość zapytań ze strony internetowej.

2. Wzrost rozpoznawalności marki – marka, która jest rozpoznawalna w internecie, ma przewagę podczas wyboru grupy produktów/usług.

3. Rozwój firmy – dzięki zwiększonej ilości zapytań, firma zaczyna zarabiać a co za tym idzie ma możliwość zatrudnienia kolejnych pracowników lub maszyn produkcyjnych

4. Prestige – najbardziej liczy się pierwsze 10 wyników wyszukiwania, nie każda firma może sobie pozwolić, aby się tam pojawić

5. Niskie koszty transmisji – tak jak opisywaliśmy, koszt reklamy internetowej jest niebywale niski w porównaniu z możliwościami jakie ze sobą niesie.

Widoczność strony, SEO Gdańsk
Efekty SEO Gdańsk

Jaki jest koszt pozycjonowania?


Proces pozycjonowania jest złożony i bardzo zależny od możliwości finansowych przedsiębiorcy – im większy budżet tym szybciej osiągniemy oczekiwane efekty. Wysokość budżetu ma także wpływ na jakość samych fraz – bardzo wyszukiwalne frazy są najbardziej konkurencyjne, stąd potrzeba większy budżet na działania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów przygotowaliśmy 2 modele rozliczeniowe:

1. Abonament – stała opłata miesięczna, nie zmieniająca się przez cały okres umowy

2. Za pozycje z niskim abonamentem – jest to umowa hybrydowa, która łączy ze sobą niski abonament z opłatą za osiągnięte efekty np. opłata stała to 200 zł a dalsza część jest liczona dopiero od osiągnięcia min top10 na poszczególne frazy kluczowe.

Agencja Display – pozycjonujemy w Gdańsku od lat


Gdańsk jest jednym z pierwszych miast, gdzie rozpoczynaliśmy pozycjonować biznesy naszych klientów. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne warunki, adekwatne do korzyści, jakie osiągniesz dzięki usłudze pozycjonowania. Jeżeli posiadasz pytania to zapraszamy do kontaktu - grono naszych specjalistów dostosuje ofertę pod wymogi twojego przedsiębiorstwa, abyś i ty mógł zaistnieć w internecie.

Już teraz widzisz pole do współpracy?