Pozycjonowanie
stron Katowice

Powierz pozycjonownie strony doświadczonym specjalistom

strzalka

Pozycjonowanie stron Katowice - jak skutecznie wypromować swoją firmę w internecie


Obecnie trzeba liczyć się z tym, że firma musi być widoczna w internecie, inaczej ciężko będzie pozyskać jej nowych klientów. Pozycjonowanie najlepiej sprawdzi się jako sposób na promowanie firmy. W końcu konsumenci, szukając potrzebnych im usług, swoje poszukiwania rozpoczynają poprzez wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę. Tylko dobrze pozycjonowana strona znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania, a konsument ją odwiedzi. Jeśli potrzebne są działania SEO Katowice, mogą liczyć na pomoc Agencji Display. Jak zatem osiągnąć taki efekt? Pomoże w tym Agencja Display.

Rodzaje pozycjonowania


We wdrożeniu efektywnego pozycjonowania warto mieć na uwadze, aby dobrać odpowiedni rodzaj. Na rynku funkcjonuje obecnie kilka podstawowych rodzajów pozycjonowania, których metody uwarunkowane są tym, w jakim celu ma działać strona i do kogo trafić. Wśród nich wyróżnia się:

 • Pozycjonowanie lokalne dedykowane firmom, które chcą trafić do potencjalnych klientów na konkretnym terenie. Zwykle ma ono sprawiać, że na stronę internetową trafią internauci, którzy poszukują konkretnych usług wraz z określeniem lokalizacji. Zwykle taka fraza to coś na kształt "pozycjonowanie stron Katowice". Dzięki ujęciu w treściach na stronie takich fraz trafią na nią osoby, które poszukują danych usług na danym obszarze.
 • Pozycjonowanie szerokie obejmuje pozycjonowanie skoncentrowane na frazach bez uwzględniania lokalizacji. Najlepiej sprawdza się w przypadku ogólnopolskich stron lub firm działających na trenie całej Polski.
 • Pozycjonowanie sklepów internetowych jest nietypowym rodzajem działań SEO. Musi ono uwzględniać liczbę wielu podstron na stronie i docierać do potencjalnych klientów z całego kraju.
 • Pozycjonowanie mobilne to skonstruowanie strony tak, aby miała wersję mobilną. Taki zabieg sprawia, że jest ona nie tylko bardziej atrakcyjna dla użytkowników, ale także znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania.
Pozycjonowanie stron internetowych Katowice
Widoczność strony, SEO w Katowicach

Audyt strony internetowej


Pierwszym krokiem do uzyskania dobrego pozycjonowania jest przeprowadzenie audytu strony internetowej. Po pierwsze, analizie poddawana jest struktura strony oraz jej kod. W ten sposób można znaleźć słabe punkty w konstrukcji strony i poddać je poprawie. Dzięki temu kod będzie atrakcyjniejszy dla wyszukiwarek. Po drugie, audyt SEO ma na celu weryfikacje treści zawartych na stronie ze względu na zawartość merytoryczną. W związku z tym sprawdzeniu poddawane są frazy kluczowe, poziom tekstów, linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, a także treści zawarte na poszczególny podstronach. Po trzecie podczas audytu sprawdza się także, czy strona miała wersję mobilną. Ten element strony także ma ogromny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania. Strony dostosowujące się do urządzeń mobilnych są atrakcyjniejsze dla algorytmów wyszukiwarek. Po czwarte, podczas audytu analizie poddawana jest także konkurencja, zwłaszcza ta ze skutecznym pozycjonowaniem. Podsumowując, audyt ma na celu zweryfikować, co w stronie internetowej należy zmienić i poprawić, aby znajdowała się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Korzyści z pozycjonowania


Z pozycjonowania strony internetowej płynie wiele korzyści. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed rozpoczęciem promocji w wynikach organicznych, nawet gdy ma się wątpliwości. Zalety pozycjonowania na pewno pomogą podjąć decyzję o jego wdrożeniu. Do największych plusów tego rozwiązania należą:

 • zwiększenie osób odwiedzających stronę internetową,
 • zamiana ruchu w sprzedaż,
 • pozyskanie nowych klientów,
 • umocnienie internetowego wizerunku swojej firmy,
 • zyskanie rozpoznawalności,
 • skuteczna reklama przy jednoczesnym rozwoju strony internetowej,
 • autentyczność dzięki wysokiej pozycji w naturalnych wynikach Google.

Warto wspomnieć, że podstawową zasadą pozycjonowania stron internetowych jest fakt, że pozwalają one na osiągnięcie wysokiej pozycji w naturalnych wynikach, a nie tak jak w przypadku korzystania z kampanii Google Ads. W tym przypadku najwyższe wyniki są sponsorowane i opatrzone etykietą "Reklama", a to często budzi nieufność potencjalnych klientów.

Widoczność strony, SEO Katowice
Budowa marki w sieci poprzez pozycjonowanie w mieście Katowice

Pozycjonowanie lokalne — pozycjonowanie Katowice


SEO lokalne to rozwiązanie idealne dla każdego, kto chce wypromować swoje usługi na rynku lokalnym. Oferujemy wdrożenie działań i rozwiązań, które pozwolą uzyskać taki efekt. Podstawą takich działań SEO są m.in. regularnie dodawane na stronę teksty z odpowiednimi frazami kluczowymi. Warto dodać, że muszą się one składać z części określającej produkt lub usługą oraz z części określającej lokalizację. Dobrym sposobem na regularne dodawanie takich treści jest prowadzenie bloga firmowego, na którym można nie tylko wprowadzić teksty z określoną frazą, ale także przekazać swoim klientom ciekawe i przydatne informacje. Innym sposobem jest stworzenie wielu podstron, które w uporządkowany sposób będą widniały na stronie. Pozycjonowanie lokalne pozwala się rozwijać małym firmom, które dopiero rozpoczynają działalność, ale także rozszerzać ją w przypadku tych funkcjonujących od jakiegoś czasu. Jeżeli zatem w firmie zapadła decyzja, by rozpocząć lokalne działania SEO Katowice powinny skorzystać z naszej szerokiej oferty.

Ile kosztuje lokalne pozycjonowanie stron internetowych?


Koszt lokalnego pozycjonowania stron internetowych zależy od tego, jakie działania należy przeprowadzić na stronie. Na koszty wdrożenia pozycjonowania składają się m.in. następujące koszta:

 • audyt SEO,
 • dobór odpowiednich działań SEO,
 • stworzenie planu działania,
 • wykonanie poszczególnych działań,
 • monitorowanie ruchu na stronie,
 • analiza rezultatów pracy,
 • stałe dodawanie na stronę nowych treści.
Elementy SEO które poprawiamy
Koszt lokalnego pozycjonowania w Katowicach

Oczywiście wysokość kosztów będzie zróżnicowana w zależności od tego, jakie usługi zostaną przeprowadzone. Na cenę pozycjonowania wpływ ma także stan dotychczasowej strony internetowej, a także zawartych na niej treści. Poziom skomplikowania strony, ilość podstron i jej struktura także wpływają na koszt. Strona musi być maksymalnie uproszczona, aby była przystępna dla użytkowników. Wówczas lepiej oceniają ją także algorytmy wyszukiwarek. W przypadku, kiedy potrzebne są koszty, aby wiedzieć, ile kosztuje pozycjonowanie Katowice i okolice mogą się zgłosić do Agencji Display. Przygotujemy indywidualną wycenę. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dokładniejsze koszta mogą być określone dopiero po przeprowadzeniu audytu SEO.

Najefektywniejsze działania SEO — pozycjonowanie stron Katowice


Obok wdrażania pozycjonowania lokalnego, warto zadbać także o inne aspekty pozwalające na uzyskanie wyższej pozycji w wynikach Google. Oto najważniejsze i najefektywniejsze działania SEO:

1. Link building — jest to metoda, która ma na celu spowodowanie, aby do strony internetowej i jej podstron prowadziło jak najwięcej linków. Należy je wdrażać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to linkowanie zewnętrzne. Można je uzyskać poprzez dodawanie artykułów sponsorowanych, tekstów na serwisach zapleczowych itp., do których będzie dołączony link prowadzący do danej strony internetowej. Drugim jest linkowanie wewnętrzne, które polega na umieszczaniu linków do podstron na innych podstronach swojej witryny internetowej.

2. Mobilna wersja strony jest także sposobem na podniesienie pozycji w wynikach Google. Co więcej, docenią i zauważą ją nie tylko algorytmy, ale także użytkownicy. Warto wdrożyć takie rozwiązanie — obecnie ok. 40-50% użytkowników odwiedza strony internetowe na urządzeniach mobilnych.

Link building wspomagający proces pozycjonowania
dlaczego wybrać pozycjonowanie w katowicach

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?


Jeśli chodzi o pozycjonowanie Katowice, Kraków i inne miasta mogą nam zaufać. Mamy ogromne doświadczenie we wdrażaniu pozycjonowania, także tego lokalnego. Wszystkie swoje działania wdrażamy na podstawie rzetelnego i szczegółowego audytu. Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe pozycjonowanie i wdrożyć rozwiązania atrakcyjne dla firm działających na terenie całego kraju i tych funkcjonujących lokalnie. Działamy wielotorowo, co jest niezwykle ważne w przypadku pozycjonowania. Algorytmy wyszukiwania Google uwzględniają wiele cech stron, a my jesteśmy w stanie zoptymalizować je wszystkie. Zapraszamy zatem do kontaktu i podjęcia współpracy z naszą agencją.

Już teraz widzisz pole do współpracy?