Instalacja Certyfikatu SSL

Załóżmy, że jesteśmy na stronie internetowej banku i chcemy się zalogować na nasze konto, w momencie kiedy strona internetowa nie posiada aktualnego certyfikatu SSL istnieje możliwość, że nasze dane logowania zostaną przechwycone i trafią w niepowołane ręce. No dobrze tutaj podałem przykład banku gdzie zabezpieczenia muszą być na najwyższym poziomie, jednak nie myśl, że certyfikat SSL nie jest potrzebny akurat tobie.

Jeżeli posiadasz na swojej stronie internetowej przynajmniej jeden fromularz kontaktowy (bardzo popularna funkcjonalność) lub twoja strona internetowa jest oparta na systemie CMS (np. Wordpress), to certyfikat SSL jest wymagany, ponieważ każda forma logowania, bądź wysyłania informacji drogą elektroniczną (np. mail) może zostać przechwycona, jeżeli nie jest odpowiedno zabezpieczona.

Dlaczego warto zakupić certyfikat SSL?

Daje poczucie bezpieczeństwa: Każdy użytkownik odwiedzający witrynę internetową lub sklep internetowy czuje się bezpieczniej mając świadomość, że kłódka w pasku przeglądarki jest na zielono.

Wiarygodność: Aktualny certyfikat SSL potwierdza wiarygodność strony i przy bardziej zaawansowanych certyfikatach nawet całej firmy.

Szyfruje dane: Dane objęte bezpieczeństwem od certyfikatu SSL są specjalistycznie szyfrowane, w momencie ich rozszyfrowania przez hackera, właściciel witryny otrzymuje odpowiedni zwrot za poniesiony wyciek danych. Kwota jest zależna od posiadanej wersji SSLA

Prestiż: Twoja firma prezentuje się znacznie lepiej na tle stron internetowych, które nie posiadają certyfikatu

Google ceni bezpieczeństwo: Zgodnie z najnowszymi informacjami od Googla, certyfikat SSL będzie kolejnym parametrem wpływającym na pozycję strony w wyszukiwarce.

Certyfikat SSL
Certyfikat SSL instalacja

Jaki jest koszt instalacji certyfikatu SSL na stronie internetowej?

Koszt instalacji wraz z zakupem certyfikatu wynosi: 200zł netto. Do instalacji certyfikatu będziemy potrzebować danych dostępowych do serwera (hostingu) na jakim znajduje się strona internetowa. Czas realizacji od momentu wpłaty: do 5 dni roboczych.